Kobelco autorizovaný predajca

iNDr

Patentovaný a inovatívny systém chladenia zapuzdreného motora „iNDr„, v spojení s KOBELCO hydraulickým systémom umožňuje dosahovať mimoriadne nízke hodnoty hluku motora a hydraulickej sústavy. Súčasne dochádza aj k výraznej úspore paliva, oproti porovnateľným strojom aj oproti predchádzajúcim typom rovnakého stroja KOBELCO.

Motor je uložený v samostatnom, uzavretom priestore. Vďaka tomu bola výrazne znížená hodnota hluku stroja v kabíne aj v okolí stroja. Ďalšou zvláštnosťou strojov KOBELCO je špecifická cirkulácia chladiaceho vzduchu. Vstup je v ľavej časti za kabínou a výstup v pravej časti hore nad zadkom.

Vďaka tejto konštrukcii nasávania vzduchu k motoru je chladenie motora dokonalejšie. To výrazne prispieva k zníženiu spotreby paliva.
Súčasne je však tiež minimalizované množstvo prachu v nasávanom vzduchu do priestoru chladičov aj do motorového priestoru. Nasávaný vzduch prestupuje najskôr jemnými filtrami, ktorý zachytí zvyšky nečistôt.

Tieto sitká sa dajú ľahko vymieňať, čistiť (vyfúkať) a samotný chladič je teda potrebné čistiť len mimoriadne, až pri práci vo vysoko prašnom prostredí.